Autor:

gmichal88

Utworzono:

29.05.2017

W sobotę drużyna seniorów Podhalanina wreszcie przerwała złą passę bez zwycięstwa w gorlickiej A klasie pokonując zespół z Ropy. Mecz od początku układał się pod dyktando zawodników z Biecza. Dobra i pewna gra w obronie, sytuacje pod bramką przeciwnika mogły podobać się kibicom. Po akcji Kosiby lewą stroną boiska sędzia dyktuje całkowicie słusznie rzut karny, który na bramkę zmienia Grajewski. Później bramkarz gospodarzy broni strzały Kawy i Wantucha efektownymi paradami. Jeszcze Grajewski miał znakomitą szansę na podwyższenie wyniku lecz piłka powędrowała obok bramki. Ropa miała swoją szanse z rzutu wolnego z 16 metrów lecz jej nie wykorzystała. W drugiej połowie gospodarze atakowali bardziej zaciekle i stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Około 55 minuty Wantuch starł się z obrońcą przeciwników i się przewrócił. Faulu nie było lecz zawodnik z Ropy podszedł jeszcze do przeciwnika i go specjalnie odepchnął. Drugi rzut karny! Ponownie Grajewski nie pomylił się. Na 3 minuty przed końcem meczy gospodarze zagrali długą piłkę w pole karne Biecza, bramkarz mógł pewnie złapać piłkę lecz się pośliznął i przewrócił. Napastnik Ropy bezlitośnie to wykorzystał. Już po 90 minucie Próchnicki mocno wybił piłkę sprzed pola karnego. Śmigacz był szybszy od obrońców, dobiegł do futbolówki, ominął bramkarza i na pustą bramkę oddał celny strzał. Świetna wygrana! Już w następną sobotę kolejny mecz w Bieczu o 18:00! Zapraszamy!