Podsumowanie 4 dniowego turnieju w Bieczu

4 dniowy turniej halowy o Puchar Burmistrza Biecza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej – podsumowanie.

W dniach 2 – 3 oraz 9 – 10 luty 2019 KS Podhalanin Biecz wraz z UM Biecz zorganizował dużą imprezę piłkarską dla dzieci pod nazwą IV turniej halowy o Puchar Burmistrza Biecza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej. Patronami zostali Pan Burmistrz Mirosław Wędrychowicz oraz Pan Przewodniczący Grzegorz Nosal. Rywalizowało między sobą 32 drużyny czyli około 350 zawodników i zawodniczek! Rozdano 264 medale różnego koloru, 32 dyplomy, 6 pucharów oraz 4 statuetki indywidualne. Rywalizację rozpoczął rocznik 2006 i młodsi. Triumfowała w tej kategorii drużyna LKS Łużna pokonując w finale UKS Tempo Nienaszów 1:0. Trzecią lokatę zanotowała ekipa Podhalanina. Najlepszym zawodnikiem został Przemek Kukla (LKS Łużna), a bramkarzem Miłosz Dziki (KS Podhalanin Biecz). Dzień później rywalizowały ze sobą dzieci urodzone w 2008 roku i młodsze. Podhalanin wystawił aż 3 drużyny, z których jedna wygrała cały turniej zwyciężając w finale 3:1 z Kolejarzem Stróże. Zamykała podium ekipa UKS 6 Jasło.

Kolejnego weekendu odbył się turniej młodszych dzieci i tym razem wynik miał drugorzędną rolę. Nie były prowadzone klasyfikacje miejsc bądź strzelców. 9 lutego na zaproszenie Podhalanina przyjechała drużyna ze Słowacji OFK 2010 Kurima. W obu turniejach w ten weekend brało udział po 8 drużyn, a zwieńczeniem zmagań był medal dla każdego uczestnika oraz słodki poczęstunek.

Każda drużyna otrzymała w ramach turnieju: wodę, drożdżówki, ciepły posiłek, słodki poczęstunek, dyplom za uczestnictwo. Pierwsze 3 miejsca w kategoriach 2006 i młodsi oraz 2008 i młodsi również puchary oraz medale.

Byli również:
LKS Łużna, LKS Racławice, UKS 6 Jasło, UKS Tempo Nienaszów, GKS Glinik Gorlice, Akademia Glinik Gorlice, Bardomed Gorlice, Aserekteam, MKS Dunajec Nowy Sącz, MKS Sandecja Nowy Sącz, OFK 2010 Kurima, LKS Kobylanka, AP Goal, Kolejarz Stróże oraz KS Grunwald Budziwój.

Zarząd KS Podhalanin Biecz chciałby złożyć serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Mirosławowi Wędrychowiczowi oraz Panu Przewodniczącemu Grzegorzowi Nosalowi za patronat nad turniejem, Panom sędziom za pomoc w sędziowaniu, rodzicom za pomoc przy bufecie, członkom Zarządu oraz zawodnikom, którzy dołożyli również swoją cegiełkę w organizacji zawodów. Serdecznie dziękujemy uczestnikom i opiekunom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bieczu za własnoręczne wykonanie ok 280 medali! Dziękujemy również wszystkim zawodnikom za to że wywołali uśmiechy na twarzach dorosłych.