Majówka po piłkarsku

W tygodniu majówek grały wszystkie drużyny Podhalanina. Nie tylko wlidze ale również wystartowali wturnieju Deichmann Minimistrzostwa 2019. Oto wyniki!

ORLIKI (2008-2009)

W poniedziałek 29 kwietnia drużyna orlików rozpoczęła sezon ligowy. Pewnie pokonała dziewczyny zeStaszkówki ipo zaciętym meczu przegrała zGKS Glinik Gorlice. Oto wyniki:

KS Podhalanin Biecz 13:0 UKS 3 Staszkówka Jelna (Knybel 3x, Miazga 3x, Pabisz 3x, Potykanowicz 2x, Kamiński, Szostak) GKS Glinik Gorlice 3:2 KS Podhalanin Biecz (Miazga, samobój)

Druga kolejka ligowa na plus.

W poniedziałek 6 maja orliki dwukrotnie zwyciężają wlidze orlika wKrygu.

KS Podhalanin Biecz 9:1 LKS Zagórzany (Knybel x3, Pabisz x2, Potykanowicz x2, Huk, Miazga) LKS Nafta Kryg 2:4 KS Podhalanin Biecz (Pabisz x2, Huk, Haberek)

MŁODZIKI (2006-2007)

KS Podhalanin Biecz 19:1 LKS Wójtowa

Zawodnicy Podhalanina urządzili sobie festiwal bramek na własnym stadionie wmeczu ligowym zdrużyną Wojtowej wygrywając aż19:1 ! Brawo chłopaki! Strzelali: Pabisz P x5, Kaleta D x5, Czech K x3, Ryba B x2, Baran K x2, Kosiba W, Telecki M.

TRAMPKARZE (2004-2005)

Trampkarze niestety ulegają wpierwszym meczu wtej rundzie 4:1 zdrużyną Glinika Gorlice.

JUNIORZY (2000-2003)

Juniorzy strzelając 5 bramek pokonują drużynę zWojnarowej 5:1 Strzelcy: Bochenek L x3, Przepióra Ł x2.

SENIORZY

KS Podhalanin Biecz 2:1 LKS Ogień Sękowa(16' Grajewski K, 85' Zając) – 1 maja

Skład: Michalec D. - Kawa, Gancarz, Próchnicki, Filipak (70' Witek) - Grajewski, Haberek, Zając, Jakubowski (80' Paszyński) - Kozioł (60' Bek), Dutka

Spotkanie zOgniem rozpoczęliśmy od szybkiej straty bramki. W16 minucie wyrównanie daje Nam Grajewski zrzutu karnego. Od tego momentu mieliśmy kilka dobrych sytuacji lecz nie wpadła żadna bramka. Na drugą połowę zawodnicy Biecza wyszli mocno zmotywowani. Akcja za akcją kończyły się niepowodzeniami. Goście również stworzyli dwukrotnie zagrożenie lecz na bramce czujnie bronił Michalec. Dopiero pod koniec spotkania udało się strzelić zwycięskiego gola. Dośrodkowanie zlewego skrzydła, zamieszanie wpolu karnym igłówka Zająca. Jeszcze kilka minut później Haberek mógł również zgłówki podwyższyć wynik lecz piłkę sprzed linii wybija obrońca. Mecz kończy się zwycięstwem izwiększeniem dorobku punktowego do 40 oczek. Nie mogliśmy skorzystać wtym spotkaniu zkontuzjowanych Michalca G., Kosiby oraz Kiełtyki. Za kartki pauzował również Michalec J.

KS Podhalanin Biecz 8:2 ULKS Wicher Mogilno (21', 26' 55' Dutka, 30' Kiełtyka, 38', 80' Grajewski, 44', 50' Zając) – 5 maja

Skład: Michalec D. - Kawa, Filipak (67' Dziki), Gancarz, Michalec J., Kawa - Grajewski (80' Hałgas), Haberek, Kiełtyka, Zając (56' Jakubowski) - Dutka (60' Bek), Próchnicki

Niedzielny mecz odbywał się wopadach deszczu co nie przestraszyło zawodników obu drużyn. Chociaż można powiedzieć iżgoście przyjechali wtroszkę obkrojonym składzie. Naszej drużynie zależało tylko na kolejnych 3 punktach. Strzelać zaczął świetnie dysponowany Marcin Dutka w21 minucie. Celnie uderzył lewą nogą "po długim słupku" bramkarza. Identycznie uderzył tylko 5 minut później. Do końca pierwszej połowy prowadzimy 5:0. Warto odnotować iżbramkarz drużyny gości złamał pacla uręki imusiał opuścić boisko pod koniec pierwszej połowy. Druga połowa już wyglądała troszkę inaczej. Nasza ekipa nieco się uspokoiła ipozwoliła na więcej gościom. Trafiliśmy jeszcze 3 razy. Goście odpowiedzieli dwoma trafieniami. Bardzo dobrze zagrał wdzisiejszym spotkaniu Dutka, który ustrzelił hattricka. Po dwa trafieniach zanotowali Grajewski iZając. Swoją drugą bramkę zdobył 16 letni Kiełtyka. Po kontuzji wkońcu wrócił do składu Hałgas, dla którego to były pierwsze rozegrane minuty wtej rundzie. Dzisiejszym zwycięstwem awansujemy na 2 miejsce wtabeli. Teraz zawodników Podhalanina czekają ciężkie spotkania. Wnajbliższą sobotę jedziemy do Ropy zmierzyć się z tamtejszym LKS-em. Później mecze z Zagórzanami i Brunarami na własnym obiekcie.

6 zwycięstwo seniorów

KS Ropa 3:5 KS Podhalanin Biecz (7', 14' Grajewski, 48' Kozioł, 51' Zając, 83' Dziki)

Skład: Rutana - Filipak (46' Witek), Gancarz, Kawa, Próchnicki - Grajewski, Haberek, Zając (72' Jakubowski), Kiełtyka - Kozioł (83' Dziki), Dutka (62' Bek)

Mecz w Ropie rozpoaczął się bardzo dobrze dla zawodników Podhalanina. Już w 7 minucie prowadzenie daje Grajewski. Dokładnie 7 minut później ten sam zawodnik uderza na bramkę, piłka odbija się od przeciwnika i wpada do bramki. Gospodarze mieli świetną okazję do trafienia bramki. Ich napastnik minął bramkarza, uderzył ale nogą wybija Gancarz z powrotem do tego samego zawodnika, który jeszcze raz próbuje strzału ale tym razem Kawa wybija piłkę prawie z linii bramki. Druga połowa rozpoczęła się równie szczęśliwie. Kiełtyka uderza, a bramkarz wybija przed siebie. Skutecznie dobija Kozioł. Kilka minut później dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłkę plecami odbija Zając i wpada do bramki. Po tym trafieniu zawodnicy Biecza zaczęli grać spokojniej. Jak się okazało za spokojnie, gdyż przeciwnicy strzelili szybko 3 bramki. Po ostatnim golu stało się coś niecodziennego. Na boisko wchodzi Dziki. Rozpoczęcie do Próchnickiegom, ten podaje do Witka, który zagrywa po ziemi piłkę do Dzikiego. Kordian puszcza piłkę między nogami, goni ją i uderza wewnętrzną częścią stopy po "długim słupku". Zaledwie 30 sekund po wejściu i pierwszy kontakt z piłką - gol! Świetne wejście tego młodego zawodnika.
Gospodarzy ten gol trochę przybił i nie atakawali już z taką ochotą. Drużyna Biecza oczywiście zmarnowała kilka dobrych sytuacji ale grała bardzo fajną piłkę. Już za tydzień podejmujemy na włąsnym obiekcie przyjezdnych z Bobowej. Mecz miał być na wyjeździe lecz goście mają niedostępny obiekt i dlatego są gospodarzami u nas.

DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA 2019

W czwartek 2 maja rozpoczęły się rozgrywki Deichmann Minimistrzostwa 2019 wGorlicach. Grały wszystkie Nasze drużyny wsumie prawie 60 zawodników. Oto wyniki wposzczególnych kategoriach: U9 Kolumbia Japonia 8:1 Kolumbia (Szostak P.) Kolumbia 2:3 Urugwaj (Szostak P. x2)

U11 Urugwaj iNiemcy Urugwaj 11:0 Niemcy (Huk x3, Mizaga x2, Knybel x2, Kamiński, Pabisz, Stankowski, Potykanowicz) Niemcy 6:3 Irlandia Płn. (Tusiński x2, Haberek x2, Jodłowski, Gubernat) Urugwaj 10:1 WKS (Miazga x3, Knybel x3, Pabisz x2, Szostak Sz., Huk) Niemcy 0:8 Anglia Urugwaj 2:3 Grecja (Huk, Miazga) Niemcy 0:16 Grecja

U13 Norwegia, Grecja iPolska Kolumbia 0:5 Polska (Stępkowicz, Kaleta, Janas, 2 br. brak strzelców) Norwegia 4:2 Grecja (Telecki x3, Kosiba - Stawiarski, Knybel) Kolumbia 3:1 Grecja (Baran) Polska 10:0 Grecja (Pabisz x4, Kaleta x4, Rutana x3, Pijanowski) Norwegia 2:3 Argentyna (Krygowski, Kosiba) Polska 16:0 Grecja (Kaleta x5, Rutana x5, Pabisz x3, Pijanowski, Czech, Dziki) Kolumbia 2:0 Norwegia