Młodziki Podhalanina zagrali na stadionie Wisły Kraków

W środę odbył się finał Minimundialu organizowanego przez wojewodę małopolski. Wzięła w nim udział drużyna młodzików (2006 i 2007) Podhalanina. Chłopaki po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć taki obiekt i zagrać na tak świetnej murawie! Chłopaki nawet mieli okazję przebierać się w szatni pierwszej drużyny! Zrobiło to na nich duże wrażenie i troszkę ich przestraszyło. W grupie chłopaki mierzyli się z najlepszymi drużynami rejonowymi. Były to Szwajcaria (Wieliczka), Japonia (Oświęcim) oraz Szwecja (Brzesko).

Oto wyniki i strzelcy:
Tunezja (Podhalanin) 1:2 Szwajcaria (Kaleta D.)
Tunezja 2:2 Japonia (Kaleta D., Rutana J.)
Tunezja 3:4 Szwecja (Kosiba W., Rutana J., Pabisz P.)

Mecz o 7 miejsce:
Tunezja 2:5 Iran (Kaleta D. x2)

Poziom był bardzo wyrównany i chłopaki z Biecza dorównywali wszystkim drużynom. Odrobinę więcej szczęścia i chłopaki mogli grać w finale nawet.
W składzie zagrali: 2006 - Dziki M., Rutana J., Kaleta D., Pabisz P., Knybel Sz., Telecki M., Mentel A., Stawiarski J., 2007 - Stawiarski A., Janas K., Kosiba W., Stępkowicz P., Ryba B., Czech K.

Największym sukcesem jest wybranie 5 zawodników Podhalanina do obozu Akademii Młodych Orłów, który będzie trwał 5 dni od 13 do 17 sierpnia w Suchej Beskidzkiej. Są nimi: Kosiba Wiktor oraz Stępkowicz Paweł (2007), Dziki Miłosz, Kaleta Dominik i Pabisz Patryk (2006). WIELKIE GRATULACJE CHŁOPAKI!!!